Lubieszów 2010

VIII Lubieszowski Cross

W dniach 16 i 17.01.2010r odbył się VIII Lubieszowski Cross. Tym razem na śniegu- jedyne zawody w kraju zaliczane do edycji Pucharu Polski Musher Cup.

Pogoda była dla nas łaskawa : wcześniejsze opady śniegu , ujarzmione z dużym wysiłkiem, pozwoliły na przygotowanie tras na długości 7100, 9200 i 18500m. Entuzjaści wyścigów zimowych licznie zjechali do Lubieszowa z całego kraju, przyjechało również kilku zawodników ze Słowacji.

Pierwszy dzień zawodów upłynął w kilkustopniowym mrozie i pochmurnym niebie, w niedzielę towarzyszyła nam słoneczna pogoda. W sobotni wieczór tradycyjnie odbył się wieczór maszera z losowaniem nagród. Każdy los wygrywał!

W zawodach wystartowali także nasi Klubowicze:
W Pucharze Polski w klasie Open Damian Reszka, w klasie B2 Tomek Radłowski i Beata Patrzałek , w klasie C2 Romek Radłowski, Patryk Pazdro i Mirek Waśkowski, w klasie C0 Grzegorz Hachoł , w klasie C1 Piotr Lewandowski, w klasie D2 Romek Radłowski , Patryk Pazdro i Mikołaj Waśkowski.

W Lidze Zaprzęgowej wystartowali w klasie D0 Robert Mrózek, Waldemar Mirek i Norbert Koczwara a w D1 Beata Patrzałek.

Zawody spotkały się już tradycyjnie z zainteresowaniem lokalnych mediów oraz kibiców obserwujących sportowe zmagania w pięknej, szczególnie w niedzielę ,zimowej scenerii .


Jagoda