Paterek 2007

II Zawody Psich Zaprzęgów w Paterku 2007

W dniach 31.03.- 1.04 zainaugurowany został sezon Dryland 2007.
Już po raz drugi odbyły się w Paterku koło Nakła nad Notecią II Primaaprylisowe Zawody Psich Zaprzęgów. Były to pierwsze i jedyne wiosenne zawody zaliczane do Pucharu Polski , do mistrzostw IFSS oraz umożliwiały start w Lidze Zaprzęgowej.

Nasz klub był w Paterku reprezentowany przez liczną ekipę. Za bazę noclegową część klubowiczów obrała sobie gościnny, jak zwykle Dom Świętego Mikołaja w oddalonej od miejsca zawodów o kilkanaście kilometrów Kcyni. Bardziej ekstremalni maszerzy, mimo zimnych nocy postanowili spać na stake-out. Zawody rozgrywały się przy sprzyjającej pogodzie- może nawet było za ciepło w promieniach wczesnowiosennego słońca.

Organizatorzy, Sfora Nakielska, połączyli zawody ze swoistym festynem, który dość licznie odwiedzili mieszkańcy pobliskiego osiedla oraz grupa motocyklistów, prezentujących swoje stalowe rumaki. Wieczór maszera odbył się w hali sportowej. Uatrakcyjnieniem smacznego posiłku była projekcja filmów p.Rakocego : relacji z odbywających się 2 tygodnie wcześniej Mistrzostw Świata Juniorów w Jakuszycach oraz na gorąco uchwyconych ciekawych odcinków trasy z pierwszego dnia zawodów w Paterku.

Nasi zawodnicy startowali prawie we wszystkich klasach zdobywając czołowe miejsca:
C0 III miejsce Wojtek Jezusek
C2 I miejsce Tomek Radłowski
D1 II miejsce Michał Foltys
D2 I miejsce Romek Radłowski
BJM IV miejsce Grzegorz Liszka
CCM IV miejsce Robert Mrózek
VIII miejsce Grzegorz Liszka , w SS1 miejsce II
XII miejsce Janusz Zmijewski , SS1 III miejsce
XIII miejsce Jacek Stefanek, SS2 I miejsce
CCK II miejsce Agnieszka Bieryt
III miejsce Bożena Zmijewska, w SS1 I miejsce
V miejsce Iwona Stefanek, w SS1 II miejsce
CCJM I miejsce Mikołaj Waśkowski

W Lidze Zaprzęgowej udane starty zaliczyli :
W D0 Wojtek Jezusek i w D1 Krzysiek Grala zdobywając I miejsca.
Dobrze spisała się sztafeta kobieca w składzie Agnieszka Bieryt, Emila Waśkowska i Bożena Żmijewska zajmując II miejsce.
Jagoda