Pomiechówek 2007

Pomiechówek 14-16 września 2007

W dnia 14-16.09.2007r. odbyły się w Pomiechówku Mistrzostwa Polski w Canicrossie Seniorów i Juniorów z udziałem 21 zawodników.

Nasz klub był reprezentowany przez Agnieszkę Bieryt, Roberta Mrówka i Mikołaja Waśkowskiego. Zawodnicy startowali na dystansach: seniorzy 5400-1900-5400m, juniorzy młodsi 1900-1900-1900m.

Czemiści wrócili z medalami: Agnieszka ze złotym, Robert z brązowym, a Mikołaj ze srebrnym.
Należy zaznaczyć, że Agnieszka nie dała swym rywalkom żadnych szans, jej wyniki świadczą o jej wielkiej klasie i świetnej formie. Z kolei nasi panowie dzielnie walczyli o swoje pozycje depcząc po piętach swym rywalom : Robertowi brakło 3 sekund, aby pokonać Bartka Gadziomskiego ( srebrnego medalistę ), a Mikołaj przegrał złoto o niecałe 10 sekund.

Zawodom towarzyszyła zmienna pogoda: słońcu towarzyszył silny, porywisty wiatr i przelotne opady deszczu. Trasa nie należała do łatwych: odcinki piaszczyste były swoistym sprawdzianem kondycji zawodników, dodatkową przeszkodą był odcinek trasy zalany przez rzekę, toteż zawodnicy starsi pokonywali go po uda w wodzie. Juniorzy młodsi ( krótsza trasa) wracali tylko w mokrych butach.

Wieczór Maszera odbył się w sobotę w Błędowie, na świeżym powietrzu, gdzie zawodnicy mogli raczyć się specjałami z grila.
Jagoda