Weightpulling

Próby uciągu to próba dzielności i sprawdzenia siły psa, przede wszystkim fizycznej ale również psychicznej. Polega na sprawdzeniu jak duży ciężar potrafi pies przeciągnąć sam z własnej woli, dopingowany jedynie głosem swego pana.


Artykuł w ASKO: 

Już po raz trzeci Sekcja Cze-Mi zoorganizowała Nadodrzański Pulling. Tym razem miejscem zawodów była leśna polana przy Leśniczówce w Solarni.

Potężny upał, który dał się we znaki zarówno zawodnikom - psom, jak i ich właścicielom. Mimo wysokiej temperatury - uciąg przebiegał w godzinach popołudniowych i wieczornych, więc aż tak ciepło już nie było - wyniki uzyskane przez niektóre psy budzą prawdziwy zachwyt. 

Tegoroczny Puchar Europy w Uciągu - EUROPEAN WEIGHT PULLING CUP (EWPC) rozgrywany był od czerwca do początku września. Składały się na niego zawody w Polsce, na Słowacji i w Czechach. 7 czerwca, w sobotę na Pogorii III odbyły się Zawody Prób Uciągu o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej EWPC 2008. Była to I edycja Pucharu Europy. Pucharowa rywalizacja rozpoczęła się z udziałem zawodników naszego klubu. Goście z zagranicy również dopisali.