Zaprzęgi

XVII Lubieszowski CROSS
Lubieszów 24-25 marca 2018r.
Memoriał Bożeny Radłowskiej
pod patronatem Wójta Gminy Bierawa Krzysztofa Ficonia

W tym roku skupiamy się na przygotowaniach do ICF 2018, które już w październiku zagoszczą w Lubieszowie. Cała armia ludzi pracuje już nad przygotowaniami. Jednak nie chcielibyśmy zawieść naszych lokalnych kibiców oraz zawodników, no i przede wszystkim naszych PSÓW, które czekają na każde zawody. Chcemy przetestować trasy na ICF 2018 oraz jak co roku na wiosnę, wspólnie pościgać się w naszych pięknych lasach. Zawody będą bez większych „fajerwerków” i z ograniczonym budżetem, jednak możliwość spotkania się w takim gronie zawsze motywuje do pracy. Mamy nadzieję na kolejna zawody w doborowym towarzystwie i świetnej atmosferze.
ZAPRASZAMY !!!

1. ORGANIZATOR
Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Bierawa oraz Sekcja Sportów Psich Zaprzęgów CZE-MI „Odrzanka” Dziergowice, pod patronatem Wójta Gminy Bierawa.
Zawody odbywać się będą zgodnie z regulaminami PZSPZ http://www.mushing.pl/index.php?show=regulaminy

2. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW
Termin zawodów: 24-25 marca 2018r.
Miejsce zawodów: Lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, Leśnictwo Lubieszów.
Baza zawodów: boisko sportowe w Lubieszowie, gmina Bierawa, powiat Kędzierzyn Koźle, woj. opolskie.
Start i meta mieścić się będą w okolicy STAKE-OUTu, przy boisku sportowym w Lubieszowie.

3. BIURO ZAWODÓW
Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku klubowym na terenie boiska sportowego w Lubieszowie.
Godziny pracy biura:
PIĄTEK 19:00 – 22:00 – otwarcie biura zawodów, rejestracja zawodników, odprawa weterynaryjna
SOBOTA 7.30 – 09.00 – rejestracja pozostałych zawodników, odprawa weterynaryjna

Uwaga!
Książeczki zdrowia lub paszporty psów będą zbierane przez biuro w trakcie odprawy i oddawane w niedzielę po sprawdzeniu czystości stake-out.

4. KLASY:
Planowane klasy: A, B, C, D, CC, BJ, SC1, HAPPY DOG, Puchar Samoyeda oraz tradycyjnie rollpulka, a także sztafety canicross i mieszane.
Rywalizacja odbywać się będzie w ramach Pucharu Polski oraz biegów licencyjnych dla osób ubiegających się o licencję zawodnika PZSPZ.
Dla osób startujących po raz pierwszy zalecamy zapoznanie się z regulaminami PZSPZ, szczególnie z http://www.mushing.pl/include/dokumenty/regulamin_12.pdf

W klasie CC w przypadku pełnej obsady klas, tzn. minimum trzy osoby, wszystkie grupy wiekowe będą klasyfikowane odrębnie. W przeciwnym razie klasy będą łączone.
W klasie BJ i SC1 istnieje możliwość dodatkowej klasyfikacji psów ras północnych, tzw. Nordic Bread (NB). Warunkiem jest zgłoszenie tego podczas rejestracji do zawodów oraz przedstawienie rodowodu psa w biurze zawodów.
W klasach zaprzęgowych psów rasowych organizator oraz sędzia zawodów zastrzega sobie prawo do wglądu do rodowodów lub metryk psów. W sobotę zachęcamy do udziału w marszu nordic walking, który po raz kolejny zagości w Lubieszowie oraz w biegach integracyjnych dla dzieci. Tradycją stały się również klasa HAPPY DOG dla zaprzęgów z psami, które ukończyły 8 lat oraz ROLLPULKA.
Biegiem MEMORIAŁOWYM będzie oczywiście klasa D2, dla której jak zawsze będą małe upominki.

5. Biegi do licencji PSA UŻYTKOWEGO ZKwP :
Planujemy również możliwość zorganizowania biegów do licencji PSA UŻYTKOWEGO ZKwP. Przy pomyślnych wiatrach i odpowiedniej ilości chętnych na naszych zawodach zagoszczą również sędziowie z Związku Kynologicznego.

Szczegółowych informacji udziela Jacek Nowak 512 272 456 oraz Paulina Adamska 737 204 203
(czytaj dalej)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież